Marta Julia Jasińska – iluzjonistka

Do sztuki iluzji doszłam małymi krokami i … przypadkiem.

Jako mała dziewczynka zapisałam się bez wiedzy rodziców na akrobatykę sportową. Nauczyłam się skakać salta i chodzić na rękach wzdłuż całej sali gimnastycznej. Wyczynowe treningi przyniosły wiele zakwasów, ale stanowiły też początek wielkiej życiowej pasji do sztuki cyrkowej.

Parę lat później pojechałam na wyjazd, który miał być wyjazdem dla akrobatów, a okazał się konwencją dla kuglarzy. Przeważali na niej żonglerzy i tancerze z ogniem. Już w pociągu dostałam do rąk piłki do żonglowania. Powróciłam do Warszawy zafascynowana kuglarską przygodą. Narodziło się nowe hobby – żonglowanie piłkami, maczugami i obręczami. Zajęcia te pomogły mi później wyładować stres związany z dwujęzyczną, hiszpańsko-polską maturą.

Idąc dalej tą ścieżką, znalazłam się w warszawskiej szkole cyrkowej a potem w studiu pantomimy w Teatrze na Woli. Moje plany na przyszłość diametralnie się zmieniły. Wiedziałam już, że swoje życie związać chcę z estradą.

Studia na Uniwersytecie Warszawskim na wydziale Etnologii i Antropologii Kulturowej pozwoliły mi na pisanie pracy dyplomowej o warszawskich kuglarzach. Dzięki temu mogłam ciągle pogłębiać wiedzę na temat swojej pasji.

Obecnie regularnie uczęszczam na zajęcia aktorskie. W trakcie artystycznych poszukiwań odkryłam, że sztuka iluzji jest tą dziedziną, w której mogę wykorzystać swoją wiedzę i wszystkie te dziwne umiejętności, które kształtowałam od najmłodszych lat.

Kto by pomyślał, że potajemne wyrwanie się na trening akrobatyki sprawi, że dzisiaj żyję z czarowania.

Zapraszam do współpracy,

Marta Julia Jasińska

 

 

Marta Julia Jasińska, Iluzjonistka

Copyright © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt WGG graphics&design